Dla wielu naszych pracowników Norwegia jest wymarzonym pomieszczeniem do pracy oraz życia. Podniosłe dochody oraz kanon życia ożywia do dociekań. Pracuje tam już wielu naszych ziomków a kolejni szykują się do wyjazdu. Na zgromadzeniu w aferze zatrudnienia witaj się, jak to w Norwegii, serwując łapę, do rozmówców zwracaj się po nazwisku, odczuj się przy tym swobodnie i bądź przyjacielsko nastawiony, ale bez hiperbole, bo z natury Norwegowie nie okazują emocji. W czasie planowania romansów, pamiętaj, by powiadamiać jedynie o biznesach.

Norwedzy chętnie zatrudniają Polaków, poważając nas za skrzętność i prostota. Kompetencje tego kraju dbają o przystępność ofert przedsiębiorstw. Wszelkie kwestie zespolone z zatrudnieniem są starannie opisane. Nie ma kłopotu z osiągnięciem danych w języku polskim. Specjalnie przygotowywane stronicy internetowe, teczki jak również infolinie zaświadczają o pragnieniu pozyskaniem porządnych podwładnych i pokazują życzliwość państwa i jego współlokatorów. Mimo to Norwegia nadal jest jednym z najatrakcyjniejszych zbytów zatrudnienia. W tym państwa 2% miejsc pracy to puste posady. To jeden z najlepszych owoców w Europie. Dodatkowo kraina fiordów może pochwalić się rekordowo małym bezrobociem.

praca-norwegia-kontury-mapyKto nie ma znajomych w Norwegii, powinien przynajmniej napisać w dotykach format telefonu do polskiej ambasady albo najbliższego konsulatu. Sprawdzasz zatrudnienia w Norwegii, ale nie raczysz korzystać z podpory filii pośrednictwa? Nie jesteś też skłoniony do ofert odsłaniających się w prasie lub internecie? A może po prostu marzy ci się promocja w jakiejś konkretnej przedsiębiorstwu? Jeżeli tak, rozwikłanie jest tylko jedno kontakt bezpośrednio z pracodawcą!

Nierelewantne, czy Twoje konto oświeci jamami, czy trzaska w szwach, czy odpracowujesz na struktury, czy – jako prezes obszernej kompanii, czy masz dodatnie, czy niedobre oświadczenie o jakiejś ekip politycznej, Norwegowie zawsze będą uważali Cię tak samo jak wszystkich innych – kimkolwiek jesteś, wypadasz przyjacielsko przyswajany, pod warunkiem, że sam będziesz w taki sam sposób podejmował do pozostałych. Jeżeli nie życzysz zaliczyć falstartu już w pierwotnych kontaktach z Norwegami, ani nie rozpatruj nikogo tak, jakby był gorszy od Ciebie, ani nie zatrzymuj się tak, jakbyś odczuł się gorszym od odmiennych.

 

Dodaj komentarz